Zajímavosti k poslední epizodě

Dnes v 17:50 uvede Prima Cool poslední epizodu Firefly. Novým divákům i skalním fanouškům opět přinášíme přehled některých známějších i méně známých zajímavostí k epizodě.

Objekty v kosmu (Objects in Space) – pondělí 28. 9.
- Lovec lidí Jubal Early je pojmenován podle konfederačního generála Jubala Andersona Earlyho z americké války Severu a Jihu. Seriálový Early má červenou kombinézu (konfederační barva byla také červená) a je nedoslýchavý podobně jako generál, který byl nahluchlý po zranění z války.
- Nathan Fillion (Mal) si s Richardem Brooksem (Jubal Early) později zahrál také v seriálu Drive z roku 2007. Seriál běžel podobně jako Firefly na Foxu – a podobně jako Firefly byl zrušen, ovšem už po čtyřech odvysílaných (resp. šesti natočených) epizodách. Za nízkou sledovanost Drive mohlo především to, že byl uprostřed sezóny nasazen proti tehdy mimořádně populárním Heroes.
- Objects in Space jsou sice poslední epizodou seriálu, ale rozhodně ne posledním příběhem z univerza Firefly! Na seriál navazuje celovečerní film Serenity (2005, nezaměňovat s pilotní dvojepizodou seriálu!), ověnčený cenami Nebula a Hugo. Příběh Malovy posádky rozvíjejí také komiksy – Serenity: Better Days a Serenity: Those Left Behind přemosťují mezeru mezi seriálem a filmem, Serenity: A Shepherd’s Tale vypráví o Bookově minulosti a další komiksy, především Serenity: Leaves on the Wind, se odehrávají v době po filmu.

28. 09. 2015 | kernel32

Komentáře

dana - danaZOO@seznam.cz [29. 09. 2015, 13:22]

Tak ty lívance mně včera pobavily.Doslovný překlad se lvem,by nedával ten správný smysl.Super nápad i ta polšťina pro Nisku.Celkově se mi česká verze líbila-dobrá práce,kapitáne.Snad jen… naši hrdinové nejsou jen velcí,ale zatraceně velcí.

Přidat komentářVítejte na českých stránkách o sci-fi seriálu Firefly a jeho volném pokračování, celovečerním filmu Serenity. Více...

» E-shop Trička ze seriálů má v nabídce trička Firefly.

» Chystá se oficiální MMORPG hra Firefly Online. Své role si v ní zreprízuje všech devět hlavních herců z původního seriálu.

» V roce 2014 vyšel nový komiks Serenity: Leaves on the Wind, navazující na film.

» Nepřehlédněte román Stevena Brusta Firefly: My Own Kind of Freedom.

» Na konci roku 2010 vyšel oficiální komiks “Serenity The Shepherd’s Tale“ o minulosti pastora Booka.Website established by Milan "kernel32" Pohl, designed by Maruxs, copyright info.