Zajímavosti k epizodám pro tento týden

V tomto týdnu se na českých TV obrazovkách objeví dalších pět dílů Firefly, vysílání pokračuje každý všední den v 17:50. Novým divákům i skalním fanouškům opět přinášíme přehled některých známějších i méně známých zajímavostí k těmto epizodám.

Ariel (Ariel) – pondělí 21. 9.
- Na telekomunikačním přístroji se objevuje reklama na Blue Sun colu s dívkou držící v ruce plechovku. Zahrála si ji Kelly Wheeler, asistentka produkce a oficiální blogerka seriálu.
- V epizodě se logo společnosti Blue Sun (Modré slunce) objevuje i na dalších místech. Tvůrci s ní měli plány, které vzhledem k předčasnému ukončení seriálu nestačili plně realizovat (více v sekci Extra – Nenatočené epizody, doporučujeme číst až po zhlédnutí celého seriálu).

Válečné historky (War Stories) – úterý 22. 9.
- Jedna z vedlejších postav (nechceme spoilerovat která, skalní fanoušci už jistě vědí) pronese v originále ve druhé polovině epizody českou hlášku. V českém překladu jsme se s tím museli vypořádat – tak, aby zůstal zachován autorský záměr a zároveň abychom se příliš nevzdálili naznačenému kulturnímu původu dané postavy. Zvolené řešení uvidíte v epizodě, snad se bude líbit. :-)

Past (Trash) - středa 23. 9.
- Vzácná pistole Lassiter, kterou se posádka pokouší ukrást, se podle původního scénáře měla jmenovat Mexican.
- Epizoda získala v roce 2006 dvě ceny SyFy Genre Awards: jednak za nejlepší epizodu, jednak za nejlepší herečku ve vedlejší roli.

Zpráva (The Message) – čtvrtek 24. 9.
- Jedná se o epizodu, která byla natočena jako poslední. Při jejím natáčení už herci věděli, že seriál byl zrušen.
- Skladatel Greg Edmonson napsal závěrečnou hudební skladbu jako rozloučení s celým seriálem.
- Epizoda byla v roce 2004 spolu s epizodou Heart of Gold nominována na cenu Hugo v kategorii „nejlepší dramatická prezentace – krátká forma“. Cenu Hugo později získal (spolu s cenou Nebula) navazující film Serenity.

Srdce ze zlata (Heart of Gold) - pátek 25. 9.
- Epizoda byla v roce 2004 spolu s epizodou The Message nominována na cenu Hugo (viz výše).

21. 09. 2015 | kernel32

Komentáře

Harold - [23. 09. 2015, 18:28]

ad War Stories: Byla to polština?

Jinak především díky za dohled nad překladem, ani jsem nikdy nepředpokládal, že by se Firefly v českých televizích někdy objevila. Ještě by to chtělo nový dabing Serenity… :-)

(psáno při poslechu Yolandy a Mala kradoucích Lassiter)

kernel32 - [23. 09. 2015, 20:03]

Harold: Velmi správně! :-) Polština zvítězila nad alternativami předabovat to česky, rusky, anglicky. Byla snaha, aby to ladilo i se skutečností, že Niskův skyplex se podle interaktivní mapy k chystané Firefly onlinovce jmenuje Krakonoš (polsky Karkonosz nebo Liczyrzepa)…

Ad nový dabing Serenity: Nezbývá než doufat (a případně psát do Primy), ostatně je možné, že i k zakoupení a odvysílání Firefly mohly přispět žádosti fanoušků.

Přidat komentářVítejte na českých stránkách o sci-fi seriálu Firefly a jeho volném pokračování, celovečerním filmu Serenity. Více...

» E-shop Trička ze seriálů má v nabídce trička Firefly.

» Chystá se oficiální MMORPG hra Firefly Online. Své role si v ní zreprízuje všech devět hlavních herců z původního seriálu.

» V roce 2014 vyšel nový komiks Serenity: Leaves on the Wind, navazující na film.

» Nepřehlédněte román Stevena Brusta Firefly: My Own Kind of Freedom.

» Na konci roku 2010 vyšel oficiální komiks “Serenity The Shepherd’s Tale“ o minulosti pastora Booka.Website established by Milan "kernel32" Pohl, designed by Maruxs, copyright info.