Vychází jazykový průvodce Firefly

Jednou z věcí, jimiž si seriály Josse Whedona získaly fanoušky po celém světě, je bezesporu jazyk, kterým se v nich mluví. V případě Firefly nejde jen o specifický styl vyjadřování jednotlivých postav. Směsice angličtiny a čínštiny (a ruštiny a češtiny), bohatě prokládaná slangovými výrazy, má neodolatelné kouzlo – a bylo tedy načase, aby vznikla publikace, která se bude soustředit právě na tuhle problematiku. Jmenuje se Firefly: The Gorramn Shiniest Language Guide and Dictionary in the ‘Verse a oficiálně by měla vyjít zhruba za týden, ale na některých e-shopech, jako třeba na Bookdepository, je podle všeho skladem už teď. Kniha v pevné vazbě se prodává za cenu kolem 22 dolarů, měla by se zabývat historií jazyka v univerzu Firefly i jeho současným použitím a také obsahovat nějaké ty zákulisní informace. V recenzi na icv2.com získala solidní hodnocení 4/5.
P.S.: Z dalších nových publikací stojí za pozornost hrací karty s motivy Firefly, které vydala firma QMx, k dostání jsou mimo jiné na Amazonu.

07. 04. 2016 | kernel32

Přidat komentářVítejte na českých stránkách o sci-fi seriálu Firefly a jeho volném pokračování, celovečerním filmu Serenity. Více...

» E-shop Trička ze seriálů má v nabídce trička Firefly.

» Chystá se oficiální MMORPG hra Firefly Online. Své role si v ní zreprízuje všech devět hlavních herců z původního seriálu.

» V roce 2014 vyšel nový komiks Serenity: Leaves on the Wind, navazující na film.

» Nepřehlédněte román Stevena Brusta Firefly: My Own Kind of Freedom.

» Na konci roku 2010 vyšel oficiální komiks “Serenity The Shepherd’s Tale“ o minulosti pastora Booka.Website established by Milan "kernel32" Pohl, designed by Maruxs, copyright info.