Serenity 4. února na ČT2

Druhý kanál České televize odvysílá v sobotu 4. února 2017 ve 23:00 film Serenity. Pravděpodobně je to poprvé, co se Serenity objeví v tuzemském veřejnoprávním vysílání (česká televizní premiéra proběhla v roce 2009 na Primě). Osobně jsem zvědavý, jestli film poběží s původním dabingem s dnes již takřka legendární „pastýřovou knihou“, nebo jestli nechala Česká televize vyrobit nové české znění (spíš bych si vsadil na první možnost). Za pozornost stojí také záznam Serenity na webu ČT, kde je film prezentován sloganem „Pašeráci proti totalitě“ (zde).

EDIT 5. 2. 2017: Opravdu se jednalo o původní dabing s „pastýřovou knihou“. A zřejmě to byl skutečně první případ, kdy běžela Serenity na české veřejnoprávní stanici (potvrzuje to přehled na webu České televize, podle kterého ČT nikdy předtím Serenity neuvedla).

03. 02. 2017 | kernel32

Komentáře

dana - danaZOO@seznam.cz [05. 02. 2017, 18:11]

Ten dabing by zasloužil vylepšit.Moji oblíbenou větu „když nemůžeš udělat nic chytrýho,udělej něco správnýho“bych nepřeložila jako „když nemůžeš být chytrák-buď aspoň správňák“. Odpověď Zoe na otázku kde je Wash- „zahynul“ vůbec k Zoe nesedí-mnohem lepší je původní „nepřijde“.A slavnou větu „I aim to misbehave“ přeložit jako „my jim to vrátíme“?? Co takhle -“teď budeme trochu zlobit“? Pastýř by mohl být pastor,aby to nevypadalo,že pase v Havenu kozy.Ale nejvíc mně tahá za uši-když kapitánovi(na rozdíl od povedenýho dabingu Firefly) říkají Mele.Sakra, je to přece Mal(špatný….latinsky)

Přidat komentářVítejte na českých stránkách o sci-fi seriálu Firefly a jeho volném pokračování, celovečerním filmu Serenity. Více...

» E-shop Trička ze seriálů má v nabídce trička Firefly.

» Chystá se oficiální MMORPG hra Firefly Online. Své role si v ní zreprízuje všech devět hlavních herců z původního seriálu.

» V roce 2014 vyšel nový komiks Serenity: Leaves on the Wind, navazující na film.

» Nepřehlédněte román Stevena Brusta Firefly: My Own Kind of Freedom.

» Na konci roku 2010 vyšel oficiální komiks “Serenity The Shepherd’s Tale“ o minulosti pastora Booka.Website established by Milan "kernel32" Pohl, designed by Maruxs, copyright info.