Předmluva

My Own Kind of Freedom
Copyright © 2007 Steven Brust.
Translation © 2008 - 2010 B@F, Klobje & Isabell.
Cover art © 2010 Martin Genči.
Some Rights Reserved.

Tento román je vydán pod licencí "Nekomerční lidová tvořivost" (Creative Commons Attribution - Noncommercial - No Derivative Works 3.0 License). To znamená, že ho můžete libovolným způsobem šířit (kopírovat, vystavovat, číst atd.), pouze s podmínkou, že v něm necháte podpis autora, nebudete ho nijak upravovat a nebudete jeho distribucí vydělávat peníze. Plné znění licence najdete na této adrese.
Svět Firefly je majetkem Josse Whedona a společností Mutant Enemy, Inc. a 20th Century Fox. Použit byl s láskou a bez dovolení.

Český překlad vychází na stránkách Firefly.sff.cz se souhlasem autora.

Věnováno Caliann
z mnoha důvodů
Poděkování

Christopher Kindred mě dokopal k tomu, abych tohle dílo napsal; celé je to jeho vina. Anne Zanoni, moje osobní asistentka, mi vytvořila vhodné pracovní podmínky a Anne Murphy a Joel Rosenberg udržovali v chodu stroj, na kterém jsem psal. Dr. Flash Gordon mi poskytl konzultace o zraněních. Díky Willovi, Emmě a Pamele za dálkové korektury (Pozn. překl.: původně "long-distance Scriblification", význam pouze odhaduji). Do čínštiny překládal Trent Goulding. Také děkuji všem, kteří měli tu trpělivost a na hnědokabátnickém chatu mi ochotně odpovídali na všechny mé dotěrné otázky o světě Firefly.

V případě tohoto mého prvního pokusu o román navazující na seriál a film (ano, má duše je ztracena) je asi zbytečné, abych děkoval režisérovi, filmařům, hercům a posádce Firefly, ale zase mi nepřipadá správné to neudělat, takže toto považujme za takové malé bezvýznamné kývnutí jejich směrem.

Pokud vás to zajímá, tak tahle knížka byla napsána v Emacsu pod Mandrake Linuxem a pro tisk byla zformátována v OpenOffice. Finální rozložení pro zveřejnění na síti bylo doladěno ve Wordu a Acrobatu. Jestli vám takové věci připadají důležité, jděte si radši užívat života.
(Pozn. překl.: a kdyby vás zajímalo pokračování, tak překlad vznikl v Poznámkovém bloku pod Windows 95 a 98 a kromě IE 4 by měl jít zobrazit celkem v čemkoli)
  ObsahProlog >