Ron Glass

Ron GlassDatum narození: 10. července 1945
Místo narození: Evansville, Indiana, USA
Výška: neznámá

Biografie:
Ron Glass, plným jménem Ronald E. Glass, vystudoval Saint Francis Seminary v roce 1964. Díky své veselé společenské povaze – která mu vydržela do současnosti – měl ve škole spoustu přátel, mezi nimiž byl známý jako „Big G“. Po dokončení studií pracoval zpočátku jako divadelní herec v minneapoliském Guthrie Theatre. V televizních seriálech se začal objevovat již na počátku 70. let minulého století („Sanford and Son“, „Good Times“). Největší věhlas mu ovšem přinesla role detektiva Rona Harrise v seriálu „Barney Miller“, kterého hrál od roku 1975 téměř až do roku 1982, kdy seriál skončil. Glass je členem hereckého sdružení Alpha Psi Omega Fraternity Inc. Vyznáním je buddhista a věřícího člověka – pastora Booka – hraje i v seriálu Firefly.

Filmografie:

Primární zdroje: IMDb.com, Wikipedia.org

Stav: prosinec 2008Vítejte na českých stránkách o sci-fi seriálu Firefly a jeho volném pokračování, celovečerním filmu Serenity. Více...

» E-shop Trička ze seriálů má v nabídce trička Firefly.

» Chystá se oficiální MMORPG hra Firefly Online. Své role si v ní zreprízuje všech devět hlavních herců z původního seriálu.

» V roce 2014 vyšel nový komiks Serenity: Leaves on the Wind, navazující na film.

» Nepřehlédněte román Stevena Brusta Firefly: My Own Kind of Freedom.

» Na konci roku 2010 vyšel oficiální komiks “Serenity The Shepherd’s Tale“ o minulosti pastora Booka.Website established by Milan "kernel32" Pohl, designed by Maruxs, copyright info.