Nathan Fillion

Nathan FillionDatum narození: 27. března 1971
Místo narození: Edmonton, Alberta, Kanada
Výška: 1,85 m

Biografie:
Nathan Fillion chtěl být původně učitelem, neboť toto povolání má v jeho rodině dlouhou tradici. Až do roku 2002, kdy vznikl seriál Firefly, byl mezi sci-fi fanoušky prakticky neznámý; do té doby se pravidelně objevoval v TV seriálech „One Life to Live“ a „Two Guys, a Girl and a Pizza Place“. Kromě toho si také zahrál vedlejší role v několika filmech, například Saving Private Ryan (1998) nebo Blast from the Past (1999).

Firefly/Serenity je projektem, na němž Nathan Fillion spolupracoval s Jossem Whedonem nejdéle, ale rozhodně se nejednalo o jejich jedinou spolupráci. Whedonovi fanoušci znají Nathana též jako Caleba z poslední, sedmé sezóny seriálu Buffy the Vampire Slayer (zajímavé je, že dávno před vznikem Firefly se Nathan v Buffy neúspěšně ucházel o roli zasmušilého upíra s duší Angela), mimoto se objevil v roli kapitána Kladiva ve Whedonově superhrdinském muzikálu Dr. Horrible’s Sing-Along Blog (2008). V současnosti září v detektivním seriálu Castle (2009), ve kterém už stačil udělat několik povedených narážek na Firefly.

Nathan Fillion je údajně vzdáleným potomkem generála Jubala Andersona Earlyho (1816-1894), který bojoval v americké občanské válce na straně Jihu. Joss Whedon po tomto generálovi pojmenoval jednu z vedlejších postav Firefly.

Filmografie:

Primární zdroj: IMDb.com

Stav: duben 2010Vítejte na českých stránkách o sci-fi seriálu Firefly a jeho volném pokračování, celovečerním filmu Serenity. Více...

» E-shop Trička ze seriálů má v nabídce trička Firefly.

» Chystá se oficiální MMORPG hra Firefly Online. Své role si v ní zreprízuje všech devět hlavních herců z původního seriálu.

» V roce 2014 vyšel nový komiks Serenity: Leaves on the Wind, navazující na film.

» Nepřehlédněte román Stevena Brusta Firefly: My Own Kind of Freedom.

» Na konci roku 2010 vyšel oficiální komiks “Serenity The Shepherd’s Tale“ o minulosti pastora Booka.Website established by Milan "kernel32" Pohl, designed by Maruxs, copyright info.