Jewel Staite

Jewel StaiteDatum narození: 2. června 1982
Místo narození: White Rock, Britská Kolumbie, Kanada
Výška: 1,68 m

Biografie:
Kanadská herečka Jewel Staite (plným jménem Jewel Belair Staite) pochází z velmi početné rodiny, je nejmladším ze sedmi dětí. Herečkou je již od svých šesti let. Mezi její koníčky patří cestování a psaní. Jewel Staite se 25. dubna 2003 vdala za Matta Andersona a žije ve Vancouveru. Její strýc zemřel na AIDS a od té doby se Jewel aktivně účastní charitativních akcí ve prospěch obětí této nemoci.

Kromě Firefly/Serenity si zahrála také například v seriálech „Flash Forward“ (1996) či „Space Cases“ (1996). Aby získala roli Kaylee ve Firefly, musela přibrat 10 kilogramů. Fanoušci sci-fi ji znají také jako dr. Jennifer Kellerovou ze čtvrté řady seriálu Stargate Atlantis.

Filmografie:

Primární zdroje: IMDb.com, Wikipedia.org

Stav: prosinec 2008Vítejte na českých stránkách o sci-fi seriálu Firefly a jeho volném pokračování, celovečerním filmu Serenity. Více...

» E-shop Trička ze seriálů má v nabídce trička Firefly.

» Chystá se oficiální MMORPG hra Firefly Online. Své role si v ní zreprízuje všech devět hlavních herců z původního seriálu.

» V roce 2014 vyšel nový komiks Serenity: Leaves on the Wind, navazující na film.

» Nepřehlédněte román Stevena Brusta Firefly: My Own Kind of Freedom.

» Na konci roku 2010 vyšel oficiální komiks “Serenity The Shepherd’s Tale“ o minulosti pastora Booka.Website established by Milan "kernel32" Pohl, designed by Maruxs, copyright info.