Nové publikace, výroční edice Firefly a deskovka

S blížícím se 15. výročím Firefly bylo vydáno nebo oznámeno několik publikací, které by neměly uniknout vaší pozornosti. Koncem července vyšlo souborné vázané vydání nejnovější komiksové minisérie Serenity: No Power in the Verse (více zde) se zajímavým rozuzlením a také roztomilá obrazová knížka Firefly: Back from the Black (ukázky zde). Kromě toho Dark Horse plánuje na říjen již druhý svazek omalovánek Serenity pro dospělé (více např. zde).

Ještě předtím – týden před 15. výročím Firefly, připadajícím na 20. září 2017 – vyjde nová speciální výroční edice celého seriálu na DVD i Blu-rayi (více např. zde). Zatím se zdá, že nebude obsahovat žádné nové bonusy (pouze ty, které byly v předchozích vydáních), obal ovšem vypadá luxusně (viz obrázek u tohoto článku).

Poslední krátká novinka by mohla potěšit všechny hráče deskových her. Firma Gale Force Nine, která před několika lety vydala jednu z prvních (a nejlepších) deskovek Firefly nazvanou prostě Firefly: The Game, oznámila nový titul s názvem Firefly Adventures: Brigands & Browncoats plánovaný na konec tohoto roku (více na oficiálním webu). Kooperativní hra pro 1-5 hráčů bude kromě karet s novými malovanými ilustracemi obsahovat také figurky hlavních postav (v „hrdinském“ a „ledabylém“ postoji) a několika nepřátel. Základní verze se bude odehrávat v docích Eavesdown na Persephone, rozšíření by měla přinést další prostředí. Pokud bude mít nová hra alespoň z poloviny takovou hratelnost jako Firefly: The Game, máme se na co těšit.

01. 08. 2017 | kernel32

Přidat komentářVítejte na českých stránkách o sci-fi seriálu Firefly a jeho volném pokračování, celovečerním filmu Serenity. Více...

» E-shop Trička ze seriálů má v nabídce trička Firefly.

» Chystá se oficiální MMORPG hra Firefly Online. Své role si v ní zreprízuje všech devět hlavních herců z původního seriálu.

» V roce 2014 vyšel nový komiks Serenity: Leaves on the Wind, navazující na film.

» Nepřehlédněte román Stevena Brusta Firefly: My Own Kind of Freedom.

» Na konci roku 2010 vyšel oficiální komiks “Serenity The Shepherd’s Tale“ o minulosti pastora Booka.Website established by Milan "kernel32" Pohl, designed by Maruxs, copyright info.