Nové publikace, výroční edice Firefly a deskovka

S blížícím se 15. výročím Firefly bylo vydáno nebo oznámeno několik publikací, které by neměly uniknout vaší pozornosti. Koncem července vyšlo souborné vázané vydání nejnovější komiksové minisérie Serenity: No Power in the Verse (více zde) se zajímavým rozuzlením a také roztomilá obrazová knížka Firefly: Back from the Black (ukázky zde). Kromě toho Dark Horse plánuje na říjen již druhý svazek omalovánek Serenity pro dospělé (více např. zde).

Ještě předtím – týden před 15. výročím Firefly, připadajícím na 20. září 2017 – vyjde nová speciální výroční edice celého seriálu na DVD i Blu-rayi (více např. zde). Zatím se zdá, že nebude obsahovat žádné nové bonusy (pouze ty, které byly v předchozích vydáních), obal ovšem vypadá luxusně (viz obrázek u tohoto článku).

Poslední krátká novinka by mohla potěšit všechny hráče deskových her. Firma Gale Force Nine, která před několika lety vydala jednu z prvních (a nejlepších) deskovek Firefly nazvanou prostě Firefly: The Game, oznámila nový titul s názvem Firefly Adventures: Brigands & Browncoats plánovaný na konec tohoto roku (více na oficiálním webu). Kooperativní hra pro 1-5 hráčů bude kromě karet s novými malovanými ilustracemi obsahovat také figurky hlavních postav (v „hrdinském“ a „ledabylém“ postoji) a několika nepřátel. Základní verze se bude odehrávat v docích Eavesdown na Persephone, rozšíření by měla přinést další prostředí. Pokud bude mít nová hra alespoň z poloviny takovou hratelnost jako Firefly: The Game, máme se na co těšit.

01. 08. 2017 | kernel32

Komentáře

dana - danaZOO@seznam.cz [24. 08. 2017, 19:52]

Dnes dorazil HC No power in the Verse-Beatles obálka v něm sice není,ale i tak potěšil.Doufám,že až bude čas objeví se nějaká recenze..? Koukala jsem na Dark Horse,že 3.díl je stále na 1.místě mezi bestsellery-tak si myslím,že je to za celý rok 2016.A co říkáte na „whedongate“ podle mně -přehnaný-když si bere umělce musí vědět,že to nebude rodinný typ a nemyslím,že je Whedon pokrytec…a asi bych neměla řešit soukromí lidí o kterých nic nevím.Ale baví mně sledovat,jak se z „boha geeků“ stal zase normální člověk,který ještě navíc nejspíš půjde do very special level of hell.

kernel32 - [27. 08. 2017, 22:51]

Recenze na hardback No Power in the Verse je určitě v plánu (jen najít čas dát ji do kupy, posledních několik týdnů bylo pro mě dost hektických).
Pokud jde o „whedongate“ – asi se shodneme, vnímám to především jako soukromou věc mezi Jossem a jeho (ex)manželkou. Mohl se ve svém soukromém životě dopustit chyb, ale bez znalosti okolností by rozhodně nebylo namístě někoho soudit. Nemyslím si, že by to z něj dělalo pokrytce (přijde mi to jako hrozně silné obvinění, možná nejsilnější, které se dá proti umělci vznést). Jeho tvorba mi vždy přišla upřímná, v pozitivním smyslu dokázala ovlivnit životy lidí – a na tom se nic nemění (resp. nemělo by se měnit), i kdyby třeba jeho seriály a postavy vycházely spíš z toho, jaký by podle něj měl svět být, než z toho, jak se v reálu dařilo chovat jemu samotnému.
A možná především – dílo má hovořit samo za sebe. Má mít výpovědní hodnotu i bez znalosti toho, jaký je či byl jeho autor. A Jossovo dílo o lidech, společnosti, jací jsou a jací by měli či chtěli být, vypovídá skutečně hodně.

Přidat komentářVítejte na českých stránkách o sci-fi seriálu Firefly a jeho volném pokračování, celovečerním filmu Serenity. Více...

» E-shop Trička ze seriálů má v nabídce trička Firefly.

» Chystá se oficiální MMORPG hra Firefly Online. Své role si v ní zreprízuje všech devět hlavních herců z původního seriálu.

» V roce 2014 vyšel nový komiks Serenity: Leaves on the Wind, navazující na film.

» Nepřehlédněte román Stevena Brusta Firefly: My Own Kind of Freedom.

» Na konci roku 2010 vyšel oficiální komiks “Serenity The Shepherd’s Tale“ o minulosti pastora Booka.Website established by Milan "kernel32" Pohl, designed by Maruxs, copyright info.