Komiks Serenity FCBD 2016 zdarma online

Se čtyřdenním zpožděním oproti tištěnému vydání se včera na webu vydavatelství Dark Horse Comics objevil sešit Serenity vydaný u příležitosti letošního Free Comic Book Day (FCBD). Přečíst si ho můžete zde (je vyžadováno přihlášení na webu Dark Horse, registrace je zdarma). Příběh Serenity, nazvaný The Warrior and the Wind (Válečnice a vítr), má 8 stránek a celý je zpracovaný způsobem, jaký jsme ve Firefly/Serenity ještě neviděli: formou pohádky, kterou vypráví River. Scénář Chrise Robersona, ze kterého mnohým čtenářům jistě ukápne slza dojetí, doprovází krásná kresba Stephena Byrnea. Sešit obsahuje také krátký příběh ze světa Hellboye a příběh ze světa Vetřelce.
P.S.: Fanouškům Star Wars doporučuji z Byrneovy tvorby pár měsíců starý „němý“ komiks Episode 7.5, k přečtení zde.
P.P.S.: Fanoušci Tudykova (a Fillionova) seriálu Con Man by neměli přehlédnout komiks Spectrum, vydaný taktéž u příležitosti letošního FCBD. Digitální verze zřejmě ještě nevyšla, každopádně preview je k dispozici zde.

12. 05. 2016 | kernel32

Komentáře

dana - danaZOO@seznam.cz [12. 05. 2016, 19:27]

Když jsem četla reakce fans na nový komiks-jak všichni brečí dojetím-říkám si-americký měkoty(na scans.daily je to už od neděle)Ale…krásně nakreslený příběh FFS,vyprávěný jako pohádka pro malou Emmu,zasáhne srdce každého hnědokabátníka.Takže, společně s „americkými měkotami,“damn allergies,making my nose run and eyes water again.

kernel32 - [12. 05. 2016, 20:36]

Na mě ten příběh zapůsobil (ještě) silněji při druhém přečtení, když už jsem věděl, co čekat. :-) Byrneova kresba je prostě nádherná, chci víc! :-D

Opožděně jsem si uvědomil, že to vlastně není úplně první pohádková variace na Firefly/Serenity… Asi dva roky nazpátek vznikl polský projekt Firefly in the Darkness, neoficiální, ale od profesionálního spisovatele Jakuba Cwieka (knihy mu vycházejí i v českých překladech). Je zdarma ke stažení zde (v EN a PL): http://fireflyinthedarkness.com/ . Dá se tam koupit i tištěná verze, výtěžek jde na charitu, úžasná, moc pěkně zpracovaná publikace. :-)

dana - danaZOO@seznam.cz [13. 05. 2016, 22:06]

Díky za odkaz na Firefly in the darkness.Jakub Cwiek je taky dobrej nadšenec-jeho videa na youtube-A signal from Poland nebo We are waiting,Captain nemaj chybu

Přidat komentář



Vítejte na českých stránkách o sci-fi seriálu Firefly a jeho volném pokračování, celovečerním filmu Serenity. Více...

» E-shop Trička ze seriálů má v nabídce trička Firefly.

» Chystá se oficiální MMORPG hra Firefly Online. Své role si v ní zreprízuje všech devět hlavních herců z původního seriálu.

» V roce 2014 vyšel nový komiks Serenity: Leaves on the Wind, navazující na film.

» Nepřehlédněte román Stevena Brusta Firefly: My Own Kind of Freedom.

» Na konci roku 2010 vyšel oficiální komiks “Serenity The Shepherd’s Tale“ o minulosti pastora Booka.



Website established by Milan "kernel32" Pohl, designed by Maruxs, copyright info.