Karetní hra Firefly Legendary Encounters

I když se snažíme Firefly/Serenity systematicky sledovat i v oblasti deskových her, občas se stane, že nám něco uteče – jako v případě nové karetní hry Legendary Encounters: A Firefly Deckbuilding Game. Ale raději pozdě než nikdy, a tak tento deficit doháníme alespoň s více než měsíčním odstupem od vydání. Jedná se o kooperativní karetní hru, to znamená, že hráči spolupracují na tom, aby porazili herní systém. Znovu prožívají epizody seriálu Firefly a musejí se při tom vypořádat s dobře známými padouchy (Aliance, Saffron, Niska, Jubal Early, …) a situacemi. Balení obsahuje hodně solidních 500 karet se zbrusu novými ilustracemi (podíleli se na nich alespoň dva různí kreslíři, některé z nich jsou povedené, jiné bohužel méně) a velkou hrací podložku. Tomu ovšem odpovídá i cena – hra se prodává za maloobchodní cenu 60 dolarů. Je určena pro 1-5 hráčů a jedna partie by měla trvat kolem hodiny. V České republice ji lze objednat např. přes osvědčený obchod Mephit.cz. Další podrobnosti např. na Boardgamegeek, kde má solidní hodnocení 7,5/10, nebo na Amazonu. Na herním mechanismu Legendary Encounters je založena také například již dříve vydaná hra ze světa Vetřelců.

04. 10. 2016 | kernel32

Přidat komentářVítejte na českých stránkách o sci-fi seriálu Firefly a jeho volném pokračování, celovečerním filmu Serenity. Více...

» E-shop Trička ze seriálů má v nabídce trička Firefly.

» Chystá se oficiální MMORPG hra Firefly Online. Své role si v ní zreprízuje všech devět hlavních herců z původního seriálu.

» V roce 2014 vyšel nový komiks Serenity: Leaves on the Wind, navazující na film.

» Nepřehlédněte román Stevena Brusta Firefly: My Own Kind of Freedom.

» Na konci roku 2010 vyšel oficiální komiks “Serenity The Shepherd’s Tale“ o minulosti pastora Booka.Website established by Milan "kernel32" Pohl, designed by Maruxs, copyright info.