Jak to vypadá s Firefly Online?

Mnozí fanoušci už se vzdali naděje, že hra Firefly Online (FFO), vyvíjená společností Sparkplug Games ve spolupráci s firmou Quantum Mechanix a s licencí Foxu, ještě někdy vznikne. Na facebookovém profilu hry se objevil poslední příspěvek více než před rokem, oficiální stránka keepflying.com přestala zveřejňovat příspěvky před ještě delší dobou, a nyní je dokonce vypnuta. Na YouTube se v těchto dnech přesto objevilo zajímavé video, podle kterého je ještě brzy lámat nad hrou hůl (o FFO se mluví cca od 2:13, nejprve je shrnuta dosavadní historie projektu, cca od 5:30 začínají fakta a spekulace ohledně toho, zda hra vznikne, či ne).

Autoři videa (z herního kanálu Triple S League s více než 10 000 odběrateli) se domnívají, že šance je přinejmenším 50:50 a že by oznámení ohledně hry mohlo přijít ještě během letoška, nejspíš k jeho konci. Přinášejí následující argumenty: 1) Nikdo z původních herců (kteří pro hru již nadabovali své role) o projektu nadále nesmí mluvit. 2) O hře nesmějí mluvit ani vývojáři; je prý prokazatelné, že stále pracují na nějakém tajném projektu, kterým je možná nadále FFO. 3) Z finančního hlediska by nedávalo smysl FFO rušit, protože deskovky s tematikou Firefly se prodávají dobře, dokonce vznikají stále nové a nové. Finanční fiasko tedy podle všeho nehrozí. 4) E-mailové servery a internetová doména hry jsou stále aktivní (zaplacené), byť na webu po zadání jeho adresy není vidět obsah.

Ve videu jsou dále zmíněny dvě spekulace, které by mohly současný komunikační blackout vysvětlovat: 1) Je možné, že Foxu coby držiteli práv se nezamlouvala dosavadní technická či vizuální stránka hry a tlačí na vývojáře kvůli zvýšení kvality. Případně původní MMO hra evolvuje v nějaký jiný projekt. 2) Druhá spekulace je odvážnější: Není hypoteticky možné, že Fox zvažuje relaunch celého seriálu Firefly? (K tomu připomínáme, že před pár měsíci prezident zábavy Foxu řekl, že Fox by do pokračování Firefly šel, pokud by do něj šel i Joss Whedon.) V takovém případě by Fox mohl směřovat spuštění hry k hypotetickému obnovení seriálu. Pro tuto hypotézu mluví i fakt, že v poslední době vznikly hned dva vesmírné sci-fi seriály s tematikou kosmických psanců či lidí na hraně zákona (Dark Matter a Killjoys)… Asi nezbývá než si počkat, teprve čas ukáže, jestli se tyto domněnky vyplní, nebo jsou jen zbožným přáním.

21. 05. 2017 | kernel32

Komentáře

dana - danaZOO@seznam.cz [24. 05. 2017, 22:54]

Na mém Cortexu se objevila poslední zpráva 20.9.2015 a byla to Kapitulace Nezávislých 20.9.2511.Zdálo se mi teda,že tímto to tvůrci hry definitivně balí(today your fight is over) Ale takhle to je vždycky.Když to vypadá,že nic nebude-někdo dodá naději-v tom jsou hnědokabátníci naprosto nepřekonatelní.Tak jak říkáš -nezbývá než si počkat… na podzim má vyjít nová omalovánka a po tom jak skončil komiks NPitV věřím,že nějaké pokračování je určitě v plánu.

kernel32 - [25. 05. 2017, 20:16]

Dívám se na tu zprávu na Cortexu a máš pravdu, opravdu by se to tak dalo chápat. :-( Zvlášť když v předmětu té zprávy je „Unification Day Farewell“, čili vyloženě „sbohem“.

Na druhou stranu, na konci té zprávy ještě nabízeli v rámci Cortexu speciální jednorázovou „odměnu“ a ještě o několik měsíců vývojáři na facebookovém profilu hry tvrdili, že práce na hře pokračují. To samé uvedl v lednu 2016 šéf Sparkplug Games pro web IO9.

Každopádně z toho jejich více než ročního nekomunikování mám hodně špatné pocity. Ve Foxu, ve Sparkplug Games i v Quantum Mechanix si musejí uvědomovat, jak moc tohle mlčení celý projekt poškozuje (zvlášť vzhledem k tomu, že spousta fanoušků na projekt přispěla prostřednictvím balíčků přes Cortex s exkluzivním obsahem do hry).

Moc by mě zajímalo, co je za tím doopravdy. Jestli projekt zabalili (ať už z rozhodnutí kohokoli), nebo jestli práce pořád ještě pokračují, jen o tom nesmějí ani pípnout. Jednou se to snad dozvíme…

Přidat komentářVítejte na českých stránkách o sci-fi seriálu Firefly a jeho volném pokračování, celovečerním filmu Serenity. Více...

» E-shop Trička ze seriálů má v nabídce trička Firefly.

» Chystá se oficiální MMORPG hra Firefly Online. Své role si v ní zreprízuje všech devět hlavních herců z původního seriálu.

» V roce 2014 vyšel nový komiks Serenity: Leaves on the Wind, navazující na film.

» Nepřehlédněte román Stevena Brusta Firefly: My Own Kind of Freedom.

» Na konci roku 2010 vyšel oficiální komiks “Serenity The Shepherd’s Tale“ o minulosti pastora Booka.Website established by Milan "kernel32" Pohl, designed by Maruxs, copyright info.