Inařino tajemství odhaleno?

Nejtajemnější postavou Firefly/Serenity je bezesporu pastor Book, jehož minulost bude s konečnou platností odhalena v připravovaném komiksu Serenity: The Shepherd’s Tale. Tvůrci se ovšem několikrát nechali slyšet, že tajemství skrývá i Inara. Domníváme se, že ve světle informací z povídek obsažených v knize Firefly: Still Flying, jakož i náznaků z původního seriálu a komiksů, můžeme vyslovit poměrně pravděpodobnou teorii, o jaké tajemství se jedná. Posuďte sami.

- Náznak 1: Podle komentáře na DVD Firefly se první náznak objevuje v epizodě Out of Gas, konkrétně v dialogu Inary a Simona před ošetřovnou se zraněnou Zoe. Když Simon poznamená, že nechce na lodi zemřít, Inara mu na to řekne, že ona nechce zemřít vůbec.

- Náznak 2: V komiksu Better Days získá posádka Serenity nečekané bohatství a všichni se navzájem dělí o své představy, co se svým jměním udělají. Jediný, kdo se o svou vysněnou budoucnost nepodělí, je Inara – možná proto, že se domnívá, že už žádnou budoucnost nemá?

- Náznak 3: Ve stejném komiksu se ukazuje, že Simon tajně chodí dělat Inaře lékařské prohlídky. Když to Mal zjistí a ptá se jí na to, Inara mu odmítne prozradit proč.

- Náznak 4: V povídce „Crystal“ z knihy Firefly: Still Flying obchází River jednotlivé členy posádky a trousí narážky na jejich budoucnost. Inaře řekne: „Tvůj čas se krátí.“

- Náznak 5: Povídka „Take the Sky“ z téže knihy se odehrává cca 20-30 let po seriálu. Je v ní důrazně – nikoli však explicitně – naznačeno, že touto dobou už je Inara po smrti.  (Obě povídky napsali scenáristé původního seriálu, takže jako zdroj informací jsou relevantní.)

- Závěr: Všechny náznaky vedou k jednoznačnému závěru, že Inaru sužují zdravotní potíže, které mohou v krajním případě vést až k její smrti. O nemoc se pravděpodobně nejedná, neboť v takovém případě by jí úřady nedovolily dále vykonávat povolání Společnice (viz zmínka o pravidelných kontrolách v epizodě Ariel). Pravděpodobnější vysvětlení tedy zní, že Inara je mnohem starší, než se zdá – může jí být i přes 60-70 let, a omlazovací kúra nyní přestává působit a začíná se hlásit její skutečný věk.

23. 07. 2010 | kernel32

Komentáře

StillFlying - [23. 07. 2010, 19:25]

super analýza.

JTSlee - Dr.Sleep@seznam.cz [07. 09. 2010, 10:24]

Jak vás mohlo napadnout potlačované stáří dříve než třeba nádor?

kernel32 - milan.pohl@gmail.com [09. 09. 2010, 00:11]

Pravda, něco takového by to také mohlo být. :-) Ale potlačované stáří by se mi jako „plot device“ hodilo do sci-fi seriálu lépe, bylo by to zajímavější (a žánrově funkčnější).
Navíc Joss Whedon v nějakém rozhovoru říkal, že Morenu vybral právě proto, že umí hrát s elegancí a důstojností mnohem starších hereček. :-)

Přidat komentářVítejte na českých stránkách o sci-fi seriálu Firefly a jeho volném pokračování, celovečerním filmu Serenity. Více...

» E-shop Trička ze seriálů má v nabídce trička Firefly.

» Chystá se oficiální MMORPG hra Firefly Online. Své role si v ní zreprízuje všech devět hlavních herců z původního seriálu.

» V roce 2014 vyšel nový komiks Serenity: Leaves on the Wind, navazující na film.

» Nepřehlédněte román Stevena Brusta Firefly: My Own Kind of Freedom.

» Na konci roku 2010 vyšel oficiální komiks “Serenity The Shepherd’s Tale“ o minulosti pastora Booka.Website established by Milan "kernel32" Pohl, designed by Maruxs, copyright info.