Fox by prý šel do pokračování Firefly

David Madden, prezident zábavy ve Foxu, podle článku na RottenTomatoes.com během prezentace pro americkou Asociaci televizních kritiků (TCA) uvedl, že vzhledem k úspěchu rebootů Akt X a 24 hodin by se nebránil rebootu Firefly, pokud by do něj chtěl jít i tvůrce Firefly/Serenity Joss Whedon. Madden ovšem vyjádřil domněnku, že Whedon je nyní zaneprázdněn svými filmovými projekty, a bez něj by se rozhodně nechtěl do pokračování Firefly pouštět.

Teprve budoucnost ukáže, jestli se jedná pouze o izolované plácnutí do vody, nebo předzvěst skutečného seriálového pokračování Firefly. Další série by mohla stát za to, ať už by v ní měli původní hrdinové hlavní, nebo naopak jen vedlejší úlohy. Univerzum Firefly má rozhodně potenciál na další vývoj a další příběhy, ať už optikou Malcolma Reynoldse a spol., nebo úplně jiných postav.

13. 01. 2017 | kernel32

Komentáře

Spike - m.scofield1993@gmail.com [14. 01. 2017, 18:49]

No, nevím jestli by mě to bavilo bez starých známých postav v hlavních rolích… Universum sice je zajímavé samo o sobě, ale pokud ho budou chtít tvůrci zkoumat z více stránek, nechť tak dělají např. v komiksech. Pokud se skutečně znovu dostane do TV, rozhodně bych preferoval aby to bylo se vším všudy. A kdyby ne… pořád tu jsou ty skvělé navazující a rozšiřující komiksy, které by nová série Firefly v TV chtě nechtě změnila na non-kánonové (podobně jako to sedmá a hrubě nepovedená epizoda Star Wars udělala takřka se všemi knihami a komiksy co do té doby rozšiřovaly SW vesmír – a aby takový osud potkal vesmír Firefly, to bych opravdu nechtěl).

Spike - m.scofield1993@gmail.com [14. 01. 2017, 19:10]

A navíc věřit v tomhle zrovna Foxu… Jak u Foxů dopadlo původní Firefly i Dollhouse by mělo být varováním.

dana - danaZOO@seznam.cz [15. 01. 2017, 22:22]

Právě dočítám 3.díl nového komiksu,který se mi moc líbí a říkám si, že by se mohla povést i nová TVsérie. Myslím,že ve FFS si komiksy se seriálem ani filmem nijak nepřekáží a JW je záruka,že by to bylo i nadále.Ale je dost pravděpodobný,že Fox zase zklame,tak alespoň další skvělou minisérii z Dark Horse.

Spike - m.scofield1993@gmail.com [16. 01. 2017, 18:30]

No právě – zatím komiksy seriál i film krásně doplňují. Zatím všechny mě moc baví a jsem za ně jakožto oficiální rozvíjení universa Firefly/Serenity hodně rád. Ale pokud by nová TV série vznikla (a přímo navazovala na události po filmu) mám silné pochybnosti že by se doplňovala i s Leaves On The Wind a No Power In The Verse… spíše bych se obával že by to jejich děj anulovalo a to bych nechtěl.
Pokud by se přímo podílel Whedon, určitou moji důvěru by projekt přeci jen měl… ale ani sám Whedon by snad nedokázal ukočírovat to tak aby byla zachována kontinuita s vycházejícími komiksy aby se to vzájemně nevylučovalo.
Možná to moc řeším… ale představme si že nová FF série vznikne, pro větší přehlednost pro běžného diváka (který chce prostě sledovat TV a předpokládá se u něj pouze znalost FF a filmu, nikoli souvisejících komiksů) nezatěžkaná událostmi z komiksů. V lepším případě tu pak budeme mít 2 verze pokračování – to komiksové a to seriálové, obě dobré, ale fungující nezávisle na sobě. A v horším případě se nová série nepovede, a zbytečně tak pošpiní dosud ničím nenarušenou kvalitativní pověst FF/S. To samé se stalo Star Wars. kdy některé navazující/rozvíjející knihy a komiksy byly opravdu výtečné… ale s příchodem E7 (která se navíc ani nepovedla) už pro universum pozbyly platnosti a nejsou již brané jako oficiální nástavba. Což je ohromná škoda a já prostě nechci aby něco podobného potkalo i vesmír Serenity. Možná teď budu za rouhače, ale vzhledem k mým obavám si myslím že přeci jen bude lepší když se Firefly na obrazovky nevrátí. Jo, takhle to zní hnusně… ale z výše uvedených důvodů, diví se snad mým pochybnostem někdo?

kernel32 - [16. 01. 2017, 20:41]

Myslím, že kdyby skutečně vzniklo seriálové/filmové pokračování Firefly/Serenity, tak by se s komiksy nevylučovalo. Mám k tomu následující důvody:
1) Joss Whedon se na některých komiksech Firefly podílel jako scenárista, u jiných dělá „výkonného producenta“. Tzn. všechny příběhy jdou přes něj a často obsahují nevyužité elementy, které bývaly mohly/měly být v nerealizovaných epizodách Firefly. (Např. bližší nahlédnutí do Bookovy minulosti nebo Inařino tajemství, které bude zřejmě odhaleno v aktuálně probíhající minisérii.) Komiksy jsou kánon a pochybuju, že by Joss dělal něco, čím by je naboural, zvlášť když se na nich sám podílel. Podotýkám, že to je oproti Star Wars poměrně zásadní rozdíl: Whedon se na rozdíl od Lucase podílí na VŠECH příbězích ze světa Firefly/Serenity nebo je přinejmenším schvaluje. Proto by je neposunul mimo kánon. Lucas knihy a komiksy za součást hlavního kánonu Star Wars nikdy nepovažoval (vždy tam byla možnost, že budou něčím „přepsány“, což se v menší míře stávalo už před Epizodou VII např. s historií Boby Fetta, byť asi nikdo nečekal, že expandované univerzum bude komplet anulované), zatímco Whedon ty fireflyovské za součást kánonu Firefly považuje.
2) Komiksy Firefly dosud neposunuly kontinuitu tak daleko či jinam, aby nemohl vzniknout snadno pochopitelný film/série, který by se odehrával až po nich.
3) Dokonce ani zdánlivě vyřešené věci, jako je Bookova minulost, podle mě dořešené být nemusejí (v Shepherd’s Tale je velká mezera mezi Bookovým odchodem z Aliance a nástupem k církvi, která může být klidně záměrná a kam se může vejít zásadní, dosud neodvyprávěná kapitola Bookova života – ano, stále zastávám teorii, že oním generálem Nezávislých Wilkinsem, zmíněným ve vystřižené scéně, který způsobil kapitulaci Nezávislých v bitvě o údolí Serenity, byl právě Book). :-)
4) Pokud by vznikl nový plnohodnotný seriál z téhož světa, odehrávající se o mnoho let později, v němž by původní hrdinové měli pouze vedlejší role (což by mi přišlo jako dobré řešení – uvést zcela novou sestavu postav a zcela nový úhel pohledu), tak by konflikt s kontinuitou snad vůbec nehrozil.

dana - danaZOO@seznam.cz [02. 02. 2017, 17:31]

Tenhle komentář je trochu mimo,ale nevím kam to jinam napsat-tuto sobotu 4.2.2017 vysílá Čt2 SERENITY.

kernel32 - [03. 02. 2017, 00:40]

Díky za info, to si zaslouží samostatnou aktualitu. :-)

Přidat komentářVítejte na českých stránkách o sci-fi seriálu Firefly a jeho volném pokračování, celovečerním filmu Serenity. Více...

» E-shop Trička ze seriálů má v nabídce trička Firefly.

» Chystá se oficiální MMORPG hra Firefly Online. Své role si v ní zreprízuje všech devět hlavních herců z původního seriálu.

» V roce 2014 vyšel nový komiks Serenity: Leaves on the Wind, navazující na film.

» Nepřehlédněte román Stevena Brusta Firefly: My Own Kind of Freedom.

» Na konci roku 2010 vyšel oficiální komiks “Serenity The Shepherd’s Tale“ o minulosti pastora Booka.Website established by Milan "kernel32" Pohl, designed by Maruxs, copyright info.