Kvůli velkému množství spamu fórum necháváme pouze pro čtení, zájemci o další diskuzi mohou využít následujícího tématu na RingFóru (forum.sff.cz).

Rebuilding Serenity
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Firefly -> Volná diskuse
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
B@F
Browncoat Private

PříspěvekZaslal: 11.07.2008, 16:25    Předmět: Rebuilding Serenity Citovat

"Vy jste za to ještě platil, pane? Dobrovolně?"
"Cože? Ale jdi, Zoe. Vážně, co si o ní myslíš?"
"Myslím si, pane, že vás okradli."
"Okradli? Co tím chceš říct?"
"Je to fei-woo."

"Říkám ti, najdeme si mechanika a znovu ji zprovozníme, najmeme si dobrýho pilota, možná taky kuchaře, a začneme žít jako lidé."
"Znovu ji zprovozníme?"
"Jo."
"Takže momentálně nefunguje?"
"Moc ne. Ale bude."

A nyní se pokusíme v rámci možností zrekonstruovat události mezi touto scénou a titulkem "O ŠEST LET POZDĚJI" v prvním dílu Firefly Smile . Ano, budeme stavět papírovou Světlušku.

Vím celkem o dvou vystřihovánkách téhle lodičky. Jedna je filmová, monstrózně veliká a bez jakékoli grafické úpravy, jejím autorem je Armorbimbo a dá se stáhnout například na stránce www.papermodelers.com. Druhá odpovídá seriálové podobě, má barevné textury, návod a vůbec všechno, vytvořil ji Jorge García Serrato a stáhnout se dala na stránce www.chihuahuadepapel.com , než přestala fungovat (exhumovat se dá pomocí http://web.archive.org). Právě tuhle druhou verzi jsem si zvolil jako výchozí bod. Plán byl jednoduchý: překreslit v AutoCADu do vektorové podoby (původní barevné schéma se mi nelíbilo a přebarvovat rozmazaná JPGčka je strašná piplačka), opravit některé na první pohled viditelné chybičky (doladění tvaru kuželovitých dílů, úprava nákladního prostoru atd.), vytisknout, zkušebně slepit, změřit, doladit měřítko, opravit ostatní chybičky, které se objeví až během stavby, finální verzi zveřejnit na síti, slepit v nejlepší možné kvalitě a hotovo.

Tolik teorie.

Praxe se doškobrtala k první zkušební stavbě, během které se zjistilo, že drobné opravy stačit nebudou. Model je bez hrubého násilí prakticky neslepitelný (všichni, kterým se to i přesto povedlo, mají můj obdiv) a místy tvarově neodpovídá předloze, hlavně v oblasti přídě a podvozku (rozměrové proporce docela sedí).
Zkušební model dopadl takhle:

Detaily:

Tohle je asi jediný způsob, jak připojit k motoru hydraulický zvedák:

To by vysvětlovalo, proč před manévrem "šílený Ivan": musela Kaylee za asistence Jayna a Booka hydrauliku odpojit. Ale už to nevysvětluje, proč jsou ve všech záběrech zvedáky stále ve stejné poloze vodorovně pod křídly a připojené pokaždé k něčemu jinému...

Ještě raketoplán:

(kdyby se někomu z vás tenhle "předmodel" líbil, tak už má smůlu, protože byl po dlouhém životě plném ran nevděčného osudu definitivně sešrotován)

Předělávat původní vystřihovánku by byla šílenost, takže se radši pustím do modelování od nuly. První krok: shánění dokumentace. Strejda Gůgl poskytl odkazy hned na několik 3D modelů, podle kterých se bude krásně pracovat.
Seriálová verze:

A filmová:

Many thanks to Sean Kennedy alias Treybor for sharing this 3D model I'm using as a reference.

Ovšem když se obě verze porovnají, vyniknou nečekané rozdíly: filmová verze má o něco delší a jinak tvarovaný čumák, jiné motory, trochu jinak tvarovaná křídla a úplně jiný podvozek než seriálová. Co teď?
Chtěl bych, aby ve vystřihovánce byl nějaký společný základ a pak volitelné díly, ze kterých by šla postavit jedna nebo druhá verze (popř. nějaký hybrid z doby mezi seriálem a filmem). Ale délka trupu je dost zásadní věc, která jako volitelný díl udělat nejde. Protože mně osobně je celkem jedno, jak dlouhý čumák bude, tak se zeptám vás: která varianta se vám líbí víc? Vystřihovánka bude volně ke stažení, takže si vyberte, co doma na poličce chcete mít Smile .

Reportáž ze stavby bude pokračovat hned, jak budou nějaké novinky.

--------
Edit 31.10.2009: opraveny odkazy, smazány nesmysly a doplněny aktuální informace

Naposledy upravil B@F dne 31.10.2009, 21:24, celkově upraveno 6 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kernel32
Administrátor

PříspěvekZaslal: 11.07.2008, 20:35    Předmět: Citovat

Wow!!! Shocked Koukám, že ses do toho opravdu obul! Very Happy Na tvoji novou verzi vystřihovánky se těším čím dál víc. Wink Práce na starém modelu od Jorgeho mě bavila, ale ty nepřesnosti byly opravdu dost iritující (k hrubému násilí jsem se při stavbě snížil jenom jednou, to když jsem se snažil napasovat "krk" lodi na hlavní část trupu - zbytek nepřesností vyřešily zcela nenásilné papírové klíny Smile ).
Už teď moc díky za řešení těch hydraulických zvedáků. Smile Při stavbě jsem si taky chvíli lámal hlavu, jak by se to dalo udělat, ale pak jsem nad tím mávnul rukou - asi jsem na to byl moc líný... V každém případě ti patří můj bezmezný obdiv.
BtW, v anketě jsem hlasoval pro seriálovou verzi. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
B@F
Browncoat Private

PříspěvekZaslal: 15.07.2008, 13:29    Předmět: Citovat

3:0 pro seriálovou verzi, a to jsem ještě nehlasoval já (to by to bylo 4:0 Smile ). Takže kandidát je jasný a už se na něm pracuje.

(prosím někoho s administrátorskými právy o zrušení toho hlasování, mně to nejde)
kernel32
Administrátor

PříspěvekZaslal: 16.07.2008, 11:11    Předmět: Citovat

OK, hlasování odstraněno. Smile
(Ale myslím, že jako autorovi příspěvku by ti to mělo jít taky - stačí kliknout na ikonku "upravit příspěvek" a dole pak před jeho opětovným odesláním zaškrtnout box "odstranit hlasování". Wink )
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Destiny
Browncoat Private

PříspěvekZaslal: 18.07.2008, 14:57    Předmět: Citovat

Páni... no, nestihla jsem to, ale taky bych hlasovala pro serialovou verzi Smile Chapu to dobre, a ty opravene "planky" tady budou nekde zverejneny...? OSmile Protoze jaj, ja bych si Serenity moc rada postavila Twisted Evil

(OK, oprava - ja bych se moc rada pokusila postavit si Serenity, trapila se nad tim par hodin, stvorila neco naprosto sileneho zhybridizovaneho, potom to vztekle vyhodila... znovu vytiskla, a ponizene poprosila brachu Laughing )
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
B@F
Browncoat Private

PříspěvekZaslal: 19.07.2008, 11:19    Předmět: Citovat

Přesně tak, model bude volně ke stažení. A budu se snažit, aby byl co nejvíc user-friendly Wink .

PROGRESS REPORT: je vymodelována nová verze nákladního prostoru. Pak mi do toho vlezlo pokládání koberce do pokoje - počítač musel pryč. Ale teď už je zapojený a pokračuju s motory.
Destiny
Browncoat Private

PříspěvekZaslal: 19.07.2008, 14:46    Předmět: Citovat

Tak to je super Twisted Evil Myslim ze nebudu mluvit jenom za sebe, kdyz pekne nahlas reknu dekuju. Smile Uz se moc tesim, az se mi bude Serenity vyjimat nekde na skrince (a zvlast na ty pohledy od navstev Laughing ) Twisted Evil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
B@F
Browncoat Private

PříspěvekZaslal: 22.07.2008, 19:17    Předmět: Citovat

PROGRESS REPORT:

Po nákladním prostoru konečně něco trochu fotogenického Smile . Obrázky jsou v rovnoběžném promítání (bez perspektivy), tak se nelekněte, že na první pohled vypadají trochu divně.
Ještě chybí dodělat nějaké příslušenství na spodní straně a kryty.

Model bude ve dvou verzích: EASY (pro začátečníky a méně trpělivé) a HARDCORE (s maximálním možným množstvím detailů).

---------------------- EDIT ------------------------

Ještě jeden screenshot motoru v pokročilejším stádiu:

Další plán: hlavní pohon (čili takové to svítící kulaté vzadu). Ale to až za týden, protože zítra mizím do zahraničí a vrátím se až příští úterý. Tak se tu zatím mějte Wink .

Naposledy upravil B@F dne 23.07.2008, 19:18, celkově upraveno 2 krát.
Navitas
Browncoat Recruit

PříspěvekZaslal: 22.07.2008, 21:15    Předmět: Citovat

Super! Jen tak dál, už se všichni (jestli můžu mluvit i za ostatní) moc těšíme!!! Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kernel32
Administrátor

PříspěvekZaslal: 23.07.2008, 21:26    Předmět: Citovat

Vypadá to čím dál líp. Very Happy Už se nemůžu dočkat, až si na poličku vedle původní Jorgeho verze postavím tvoji novou a detailní! Very Happy
A připojuju se k ostatním s velikými díky za všechnu práci, kterou na modelu odvádíš!!! Very Happy Wink
B@F
Browncoat Private

PříspěvekZaslal: 24.08.2008, 22:04    Předmět: Citovat

PROGRESS REPORT:
Nejhorší pakárna na celém modelu (tím myslím tu šišatou věc okolo zádě) je hotová:

Díky všem za povzbuzování, ale díky si raději nechte na později - do cíle je ještě daleko Smile .
B@F
Browncoat Private

PříspěvekZaslal: 05.10.2008, 22:13    Předmět: Citovat

PROGRESS REPORT:

(pokud se vám zdá, že něco chybí, tak je to tím, že kreslím jenom jednu půlku; druhá se pak odzrcadlí - pochválena budiž symetrie Smile )

Albert Einstein kdysi řekl, že vesmír je zakřivený. A jak zjišťuji, zakřivené jsou i vesmírné lodě, obzvláště tahleta Very Happy . "Krk" Světlušky je tvrdší oříšek než jsem čekal, ale už se blížím k závěru. Takové to bílé po stranách přijde ještě trochu okrájet dokulata, vršek přechodu do nákladního prostoru se doladí až po vymodelování jídelny a pilotní kabina taky ještě není hotová.

Ve škole už to není tak hrozné jako v srpnu a září, teď mám volné alespoň večery, takže se zase pomalu rozjíždím.
B@F
Browncoat Private

PříspěvekZaslal: 16.11.2008, 20:47    Předmět: Citovat

PROGRESS REPORT:

Základní tvar přídě je hotový.
Pro náročné dobrá zpráva: plánuju i interiér můstku. Bude trochu zjednodušený (hlavně tvarově - přední a boční stěny nejspíš půjdou od okrajů okna svisle dolů), ale bude tam Smile . A pro nenáročné taky dobrá zpráva: easy verze interiéru bude jednoduchá prázdná krychle s texturami uvnitř. Úplně bez něj se ale čumák neobejde, protože bude tvořit důležitou konstrukční výztuhu Twisted Evil .

Další na řadě je kopule uprostřed (jídelna a spol).
kernel32
Administrátor

PříspěvekZaslal: 17.11.2008, 15:54    Předmět: Citovat

Wow, dokonce i interiér můstku uděláš? Very Happy Páni, tak teď se těším ještě víc (bylo-li to vůbec možné). Very Happy

BtW, až teď jsem si všiml, co máš v levém panelu jako bydliště - úžasný nápad, něco takového by mě nenapadlo. Very Happy Laughing
B@F
Browncoat Private

PříspěvekZaslal: 04.02.2009, 22:08    Předmět: Citovat

Nedávno jsem ve škole složil poslední zkoušky a teď mám najednou spoustu volného času Very Happy . Takže jedeme dál...

PROGRESS REPORT:

Základ křídla a mechanismus natáčení motoru je hotov. Detaily (zesílení náběžné a odtokové hrany a různé výstupky a díry) dodám později.
Teď je na řadě jídelna.

Basic shape of the wing and the engine turning mechanism is finished, details (leading and trailing edge reinforcement and the like) will be added later.
Next goal is the dining area.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Firefly -> Volná diskuse Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

Přejdi na: