Firefly Fluxx už i v České republice

Asi před půl rokem jsem se na těchto stránkách zmínil o chystané karetní hře Firefly Fluxx – novém přírůstku do rodiny karetních her Fluxx s pravidly, která se během každé hry neustále mění. Hra se v minulých týdnech dostala nejen na americký, ale i na český trh – k dispozici je např. v Mephitu za cenu kolem 550 Kč (s anglickými pravidly). Včera jsem měl možnost si ji zahrát, svojí zábavností mě hodně příjemně překvapila – původně jsme chtěli dát jen jednu partii (a pak se vrhnout na starší Firefly: Out to the Black), ale nakonec jsme si jich museli zahrát hned několik. Hráči lížou, vykládají a hrají nejen karty, které jim pomohou získat přímou výhodu nad protihráči, ale především také karty nových pravidel a herních cílů, podstatně měnících podmínky vítězství. Cílem je obvykle získat dvě postavy či věci vyobrazené na aktuálně platné kartě cíle, ta se však může velice rychle změnit – stejně jako limit na počet karet v ruce nebo počet karet, které smí hráč líznout nebo zahrát. Ve Fluxxu má velkou roli náhoda, ale přesto se jedná o pekelně zábavnou hru, navíc se snadno pochopitelnými pravidly. Kromě Firefly Fluxxu existuje např. také Batman Fluxx, Pirate Fluxx nebo dokonce Monty Python Fluxx.

14. 04. 2016 | kernel32

Přidat komentářVítejte na českých stránkách o sci-fi seriálu Firefly a jeho volném pokračování, celovečerním filmu Serenity. Více...

» E-shop Trička ze seriálů má v nabídce trička Firefly.

» Chystá se oficiální MMORPG hra Firefly Online. Své role si v ní zreprízuje všech devět hlavních herců z původního seriálu.

» V roce 2014 vyšel nový komiks Serenity: Leaves on the Wind, navazující na film.

» Nepřehlédněte román Stevena Brusta Firefly: My Own Kind of Freedom.

» Na konci roku 2010 vyšel oficiální komiks “Serenity The Shepherd’s Tale“ o minulosti pastora Booka.Website established by Milan "kernel32" Pohl, designed by Maruxs, copyright info.