Nenatočené epizody

FireflyTvůrci Firefly měli spousty zajímavých nápadů, z nichž mnohé nestačili kvůli předčasnému konci seriálu použít. Zde bychom vás chtěli s některými z těchto zápletek a motivů seznámit, přičemž stále doufáme, že Firefly jednoho dne vzlétne z popela a tyto nápady získají konkrétní podobu. Pro bližší informace o nevyužitých námětech doporučujeme komentáře na Firefly DVD a knihu Firefly: The Official Companion volume 2.

Zápletky nenatočených dílů:

Epizoda „Dead or Alive„: Serenity přistane na planetě Verbena. Nachomýtne se k sabotáži – bývalý příslušník armády Nezávislých vyhodí do vzduchu továrnu Aliance. Mal a Zoe jej za války znali, a tak mu poskytnou útočiště na palubě Serenity. To ovšem ještě netuší, co provedl, a nevědí ani to, že je mu Aliance v patách… Scénář této epizody byl dokončen dlouho před zrušením Firefly, ale přesto nebyl natočen. Některé motivy byly později použity v jiných epizodách, především v dílu The Message. Scénář si můžete přečíst např. zde.

Epizoda „Blue Sun Rising„: Serenity je nucena přistát kvůli opravám na šrotišti na blíže neurčené okrajové planetě. Místní obyvatelé posádce ochotně pomohou. Vzápětí se však ukáže, že přes tuto planetu chce korporace Modré slunce postavit dálkovou trasu. Lidé ovšem odmítají planetu opustit, a tak Modré slunce vyšle agenty v modrých rukavicích, kteří veškeré obyvatelstvo zlikvidují… Děj epizody byl již autory podrobně rozpracován, ovšem nakonec byla odložena na později, zřejmě proto, že pro úvodní fázi seriálu byla příliš temná. (Podrobnosti v knize Firefly: The Official Companion volume 2.)

Z důvodu přílišné ponurosti byla na později odložena i epizoda, kde se mělo vysvětlit, co je zač Inařina krabička s injekční stříkačkou, kterou Inara otevřela v pilotním filmu. Epizoda měla začít scénou, kdy se Mal pohádá s Inarou kvůli její profesi a řekne jí, že by jí nikdy ani ruku nepolíbil. Během děje unesou Inaru Plenitelé. Když posádka Serenity vnikne na palubu lodi, ve které je Společnice držena, zjistí, že všichni Plenitelé jsou mrtví, a jedinou živou bytostí na palubě zůstala právě Inara. Ukazuje se, že Inara si v zajetí píchla zmíněnou injekci, která pak způsobila smrt každému, kdo ji znásilnil. Epizoda končí tím, že Mal před Inarou poklekne a políbí jí ruku. Námět tohoto dílu je velice kvalitně zpracován ve fanfikci „Ice in Crystal“, kterou si můžete přečíst zde.

Jiná epizoda měla začít přestřelkou, při které se naši hrdinové střetnou s tlupou nepřátel, mezi nimiž je i těhotná žena. Aby posádka přežila, je nucena tuto ženu zastřelit, ovšem Simonovi se podaří její dítě zachránit – a posádka se pak o to dítě musí starat… (Podrobnosti v knize Firefly: The Official Companion volume 2.)

Další díl se měl točit okolo bankovní loupeže, při které je potřeba, aby se Kaylee vydávala za Společnici. „Džob“ se ovšem zvrtne a Mal a spol. jsou zavřeni do vězení a hrozí jim poprava. Zachránit je může pouze Kaylee, a to podobným způsobem, jakým to provedla Inara v epizodě The Train Job. (Podrobnosti v knize Firefly: The Official Companion volume 2.)

Serenity se dostane do blízkosti planety, která je obklopena minami z doby války. Jedna z těchto min loď poškodí, a Serenity na této planetě uvízne. V podzemním komplexu objeví posádka laboratoře s geneticky upravenými vojáky. (Podrobnosti v knize Firefly: The Official Companion volume 2.)

Další motivy, které se měly objevit v pozdějších epizodách:

Odhalení Bookova tajemství. Minulost pastora Booka byla dlouho obestřena záhadou. Joss Whedon slíbil, že dříve nebo později se dozvíme, jak to s Bookem bylo – a tak se také stalo. V roce 2010 vyšel komiks Serenity: A Shepherd’s Tale, který Bookovu minulost odhalil – nebo přinejmenším poodhalil. Až budoucnost ukáže, jestli ještě nezůstala kapitolka Bookova života, kterou nám zatím Joss tají.

Odhalení Inařina tajemství. Podle komentáře k epizodě Out of Gas na Firefly DVD skrývá tajemství i Inara, která má dosud neodhalený důvod, proč se zdržuje v okrajové části galaxie a proč vůbec vstoupila na palubu Serenity. Vodítko se údajně nachází v epizodě Out of Gas v rozhovoru Inary se Simonem před ošetřovnou se zraněnou Zoe. Velká nápověda (či spíše prozrazení) zazněla také ve speciálu k 10. výročí Firefly nazvanému Browncoats Unite.

Odhalení, jakou roli hraje ve světě Firefly polovládní korporace Modré slunce. Většina obyvatel světa Firefly vnímá Modré slunce jako mírumilovného výrobce spotřebního zboží a vůbec netuší, že Modré slunce je zapojeno i do experimentů s lidmi, jako byly třeba ty s River…

Návrat aliančního agenta Dobsona. Dobson v pilotním filmu zahynul pouze zdánlivě, později se měl do seriálu vrátit. Jeho návrat se nakonec uskutečnil v třídílném komiksu Serenity: Those Left Behind.

Návrat lovce lidí Jubala Earlyho. Ani Early ještě nezahynul a Joss Whedon řekl, že s ním v budoucnosti počítá. Earlyho návrat proběhl v šestidílném komiksu Serenity: Leaves on the Wind.

Pravděpodobně také návrat Adelaie Nisky a Saffron. Někteří fanoušci spekulují, že ze Saffron se mohla časem stát členka posádky a pravidelná postava seriálu.Vítejte na českých stránkách o sci-fi seriálu Firefly a jeho volném pokračování, celovečerním filmu Serenity. Více...

» E-shop Trička ze seriálů má v nabídce trička Firefly.

» Chystá se oficiální MMORPG hra Firefly Online. Své role si v ní zreprízuje všech devět hlavních herců z původního seriálu.

» V roce 2014 vyšel nový komiks Serenity: Leaves on the Wind, navazující na film.

» Nepřehlédněte román Stevena Brusta Firefly: My Own Kind of Freedom.

» Na konci roku 2010 vyšel oficiální komiks “Serenity The Shepherd’s Tale“ o minulosti pastora Booka.Website established by Milan "kernel32" Pohl, designed by Maruxs, copyright info.