Epizody

DVD Firefly - The Complete Series

Následující přehled epizod seriálu Firefly vychází z oficiálního pořadí, v němž se objevily na DVD "Firefly – The Complete Series" (2003). Při původním uvedení v televizi v roce 2002 se pořadí lišilo – jako první byla odvysílána epizoda The Train Job, protože pilotní dvojdíl Serenity údajně připadal studiu Fox příliš málo akční, a na tři epizody dokonce nedošlo v televizi vůbec. Tyto tři díly – Trash, The Message a Heart of Gold – si na svou televizní premiéru musely počkat až do roku 2005.

 

1011. Serenity 1 & 2

Scénář: Joss Whedon
Režie: Joss Whedon
Český překlad názvu: Serenity
Datum prvního vysílání v USA: 20. prosince 2002

Shrnutí děje: Posádka Serenity se snaží zbavit snadno vystopovatelného nákladu, který získala z opuštěné lodi ztracené ve vesmíru. Když nabere skupinu cestujících, netuší, že jeden z nich přinesl na palubu ještě mnohem nebezpečnější náklad.

Naše hodnocení: 10/10

 

1022. The Train Job

Scénář: Joss Whedon & Tim Minear
Režie: Joss Whedon
Český překlad názvu: Vlaková loupež
Datum prvního vysílání v USA: 20. září 2002

Shrnutí děje: Zločinecký boss Adelai Niska najme posádku Serenity, aby ukradla alianční náklad z vlaku mířícího do těžební kolonie Paradiso. Malcolm však brzy zjistí, že obě bedny obsahují léky, které v Paradisu nutně potřebují.

Naše hodnocení: 8/10

 

1033. Bushwhacked

Scénář: Tim Minear
Režie: Tim Minear
Český překlad názvu: Přepadení
Datum prvního vysílání v USA: 27. září 2002

Shrnutí děje: Serenity narazí v hlubinách kosmu na loď, kterou přepadli Plenitelé. Posádka vezme jediného přeživšího pasažéra na palubu a vzápětí se střetne s aliančním křižníkem, který pátrá po Simonovi a River.

Naše hodnocení: 8/10

 

1044. Shindig

Scénář: Jane Espenson
Režie: Vern Gillum
Český překlad názvu: Tancovačka
Datum prvního vysílání v USA: 1. listopadu 2002

Shrnutí děje: Malcolm se zúčastní plesu na planetě Persephone, aby získal přízeň bohatého klienta, který mu má svěřit svůj náklad. Když na plese místní šlechtic urazí Inaru, Malcolm se rozhodne bránit její čest, což následně vede k šermířskému souboji na život a na smrt.

Naše hodnocení: 7/10

 

1055. Safe

Scénář: Drew Z. Greenberg
Režie: Michael Grossman
Český překlad názvu: V bezpečí
Datum prvního vysílání v USA: 8. listopadu 2002

Shrnutí děje: Simona unesou horalé z planety Jiangyin, kteří zoufale potřebují doktora. Serenity mezitím musí planetu opustit a zkontaktovat alianční loď, aby získala lékařskou pomoc pro těžce zraněného Booka.

Naše hodnocení: 7/10

 

1066. Our Mrs. Reynolds

Scénář: Joss Whedon
Režie: Vondie Curtis Hall
Český překlad názvu: Naše paní Reynoldsová
Datum prvního vysílání v USA: 4. října 2002

Shrnutí děje: Posádka zbaví zapadlou planetu Triumph tlupy banditů. Na Serenity se před odletem z planety vplíží dívka jménem Saffron, která tvrdí, že si ji Malcolm při následných oslavách vzal za ženu.

Naše hodnocení: 10/10

 

1077. Jaynestown

Scénář: Ben Edlund
Režie: Marita Grabiak
Český překlad názvu: Jaynovo město
Datum prvního vysílání v USA: 18. října 2002

Shrnutí děje: Když Serenity zavítá na planetu, na níž se kdysi Jayne zúčastnil nevydařené loupeže, Malcolm zjistí, že Jaynovy předchozí činy z něj udělaly místního mýtického hrdinu á la Robin Hood.

Naše hodnocení: 9/10

 

1088. Out of Gas

Scénář: Tim Minear
Režie: David Solomon
Český překlad názvu: Bez plynu
Datum prvního vysílání v USA: 25. října 2002

Shrnutí děje: Na Serenity dojde k explozi, která Malovu loď zcela ochromí. Mal ostatním přikáže, aby loď opustili v raketoplánech, ale sám na ní zůstane, aby se ji pokusil opravit – a vzpomíná na časy, kdy Serenity uviděl poprvé a vybíral si její posádku.

Naše hodnocení: 10/10

 

1099. Ariel

Scénář: Jose Molina
Režie: Allan Kroeker
Český překlad názvu: Ariel
Datum prvního vysílání v USA: 15. listopadu 2002

Shrnutí děje: Simon udělá Malovi nabídku: Když mu posádka Serenity pomůže propašovat River do střežené alianční nemocnice, kde bude moci svou sestru vyšetřit, řekne Malovi, kde najít léky, které mu na černém trhu vynesou spoustu peněz.

Naše hodnocení: 10/10

 

11010. War Stories

Scénář: Cheryl Cain
Režie: James Contner
Český překlad názvu: Válečné historky
Datum prvního vysílání v USA: 6. prosince 2002

Shrnutí děje: Wash přesvědčí Mala, aby jej na pašerácké misi mohl doprovázet místo Zoe on. Vzápětí toho lituje, když je oba zajme Adelai Niska – zločinec, který kdysi najal Mala, aby ukradl léky z vlaku do Paradisa.

Naše hodnocení: 8/10

 

11111. Trash

Scénář: Ben Edlund & Jose Molina
Režie: Vern Gillum
Český překlad názvu: Odpad
Datum prvního vysílání v USA: 28. června 2003

Shrnutí děje: Mal se znovu setká s podvodnicí Saffron, která mu nabídne podíl na svém novém plánu – zamýšlí ukrást starožitnou zbraň, která se nachází v přísně střeženém sídle představitele Aliance.

Naše hodnocení: 9/10

 

11212. The Message

Scénář: Joss Whedon & Tim Minear
Režie: Tim Minear
Český překlad názvu: Zpráva
Datum prvního vysílání v USA: 15. července 2003

Shrnutí děje: Zatímco Jayne dostane poštou vlněnou čepici od maminky, Mal a Zoe obdrží zásilku, která k jejich hrůze obsahuje tělo jejich někdejšího kamaráda z války Traceyho.

Naše hodnocení: 10/10

 

11313. Heart of Gold

Scénář: Brett Matthews
Režie: Thomas J. Wright
Český překlad názvu: Srdce ze zlata
Datum prvního vysílání v USA: 19. srpna 2003

Shrnutí děje: Stará známá Inary, která nyní vede bordel na zastrčené planetě, požádá posádku Serenity o pomoc. Místní gangster tvrdí, že nenarozené dítě jedné z prostitutek je jeho, a když mu ho nevěstky odmítly vydat, hodlá ho získat násilím.

Naše hodnocení: 9/10

 

11414. Objects in Space

Scénář: Joss Whedon
Režie: Joss Whedon
Český překlad názvu: Objekty v kosmu
Datum prvního vysílání v USA: 13. prosince 2002

Shrnutí děje: Na palubu Serenity se v nestřežené chvíli vplíží lovec lidí. Metodicky vyřazuje jednoho člena posádky po druhém. Jde mu jen o jedno – o odměnu vypsanou na River.

Naše hodnocení: 9/10

 

Poznámka: Na seriál Firefly navazují také komiksy a především celovečerní film Serenity (nezaměňovat s úvodním dvojdílem seriálu!).Vítejte na českých stránkách o sci-fi seriálu Firefly a jeho volném pokračování, celovečerním filmu Serenity. Více...

» E-shop Trička ze seriálů má v nabídce trička Firefly.

» Chystá se oficiální MMORPG hra Firefly Online. Své role si v ní zreprízuje všech devět hlavních herců z původního seriálu.

» V roce 2014 vyšel nový komiks Serenity: Leaves on the Wind, navazující na film.

» Nepřehlédněte román Stevena Brusta Firefly: My Own Kind of Freedom.

» Na konci roku 2010 vyšel oficiální komiks “Serenity The Shepherd’s Tale“ o minulosti pastora Booka.Website established by Milan "kernel32" Pohl, designed by Maruxs, copyright info.