Dalších pět epizod tento týden na Coolu

Tento týden odvysílá Prima Cool dalších pět epizod Firefly (vždy v 17:50). Novým divákům i skalním fanouškům přinášíme přehled některých známějších i méně známých zajímavostí, které se těchto epizod týkají. Kterou postavu měl původně hrát sám tvůrce Firefly Joss Whedon? A která epizodní herečka z Firefly je nyní podle lifestylových časopisů považována za jednu z nejkrásnějších žen světa?

Večírek (Shindig) – pondělí 14. 9.
- Překupníka Badgera (který se objevil už v pilotní dvojepizodě) měl původně hrát tvůrce Firefly/Serenity Joss Whedon.
- Šaty, které má na plese Inara, vytvořila kostýmní návrhářka Shawna Trpcic ze svých vlastních svatebních šatů.
- Speciálně pro epizodu byla vymyšlena karetní hra „Tall Card“. Nyní si ji může zahrát každý, před několika týdny ji vydala firma Toy Vault.

Únos (Safe) – úterý 15. 9.
- Mladého Simona si ve flashbacku zahrál pozdější idol dívčích srdcí Zac Efron.
- Randy Eriksen, který měl na starosti rekvizity, pro epizodu se svým týmem navrhl speciální fireflyovské bankovky. Jedna z nich měla hodnotu 47 – podle Randyho proto, že se jedná o „nejčastěji se objevující náhodné číslo“. Alespoň ve filmech a seriálech.

Naše paní Reynoldsová (Our Mrs. Reynolds) - středa 16. 9.
- Podle tvůrce Firefly Josse Whedona se jedná o epizodu, která se mu psala úplně sama. My dodáváme, že je také jednou z nejvtipnějších epizod seriálu. :-)
- V roli Saffron se objevuje půvabná Christina Hendricks, později známá také z uznávaného seriálu Mad Men. Časopisy People či Esquire ji označují za jednu z nejkrásnějších žen současnosti.

Jaynovo město (Jaynestown) – čtvrtek 17. 9.
- Epizoda zaměřená především na Jayna zřejmě masově přispěla k jeho oblibě. Tvůrci prozradili, že Jayna původně plánovali jako mnohem méně sympatickou postavu; podle našeho názoru byl právě Jaynestown epizodou, kdy se to definitivně „zvrtlo“. :-)
- Na tuto epizodu je hodně pěkná narážka ve vynikajícím komiksu Serenity: Better Days odehrávajícím se mezi seriálem Firefly a filmem Serenity.

Bez dechu (Out of Gas) - pátek 18. 9.
- Epizoda má velmi zajímavou nelineární strukturu. Televize Fox se při prvním uvedení obávala, že na diváky bude moc složitá, a požadovala její přestříhání tak, aby epizoda byla chronologická (což by ovšem zabilo její pointu i výjimečnost). Tvůrci tuto úpravu odmítli.
- Zoe má v této epizodě jen velmi malou úlohu. Důvodem je to, že herečka Gina Torres měla při jejím natáčení čerstvě po svatbě s hercem Laurencem Fishburnem a vyrážela na svatební cestu.

14. 09. 2015 | kernel32

Komentáře

michal - [16. 09. 2015, 08:11]

Díky za zajímavosti… třeba to o mladém Simonovi a Zacku Efronovi nebo o manželství Giny a Laurence jsem nevěděl.

Zyx - [17. 09. 2015, 22:59]

Zajímala by mě sledovanost v ČR. Ale vzhledem k tomu, že většina je pozadu a ještě kulturní barbaři :-D

kernel32 - [17. 09. 2015, 23:57]

Statistiky sledovanosti jsou k dispozici např. na:
mediamania.tyden.cz/rubriky/statistiky
Vyplývá z nich, že sledovanost Primy Cool v době vysílání Firefly se pohybuje mezi 20 000 a 50 000 diváky. :-)

Zyx - [18. 09. 2015, 00:21]

Otázka je, jestli je to hodně nebo málo? Nemám tušení, jaké jsou nějaké průměrné sledovanosti a s čím to porovnat atp.

kernel32 - [18. 09. 2015, 14:46]

Na zmíněném webu to lze snadno porovnat s předchozími dny, kdy ještě Firefly neběžela. ;-) Předtím byla ve stejném slotu Stargate, ta měla vyšší sledovanost (ale taky je mezi běžnou populací mnohem známější)… Náhodným zobrazením několika dnů se mi jeví, že před Stargate měl ten samý slot sledovanost srovnatelnou jako Firefly nebo nižší.

Přidat komentářVítejte na českých stránkách o sci-fi seriálu Firefly a jeho volném pokračování, celovečerním filmu Serenity. Více...

» E-shop Trička ze seriálů má v nabídce trička Firefly.

» Chystá se oficiální MMORPG hra Firefly Online. Své role si v ní zreprízuje všech devět hlavních herců z původního seriálu.

» V roce 2014 vyšel nový komiks Serenity: Leaves on the Wind, navazující na film.

» Nepřehlédněte román Stevena Brusta Firefly: My Own Kind of Freedom.

» Na konci roku 2010 vyšel oficiální komiks “Serenity The Shepherd’s Tale“ o minulosti pastora Booka.Website established by Milan "kernel32" Pohl, designed by Maruxs, copyright info.