Blíží se film Marťan s Goddardovým scénářem

Už brzy, 1. října 2015, přijde do světových i českých kin velkolepý sci-fi film Marťan režírovaný Ridleym Scottem a založený na vynikající stejnojmenné knižní předloze Andyho Weira. Napínavý a realisticky pojatý příběh se točí kolem astronauta, který uvízne sám na Marsu poté, co ho jeho výprava považuje za mrtvého. A proč se o něm zmiňujeme na stránkách o Firefly? Důvody jsou hned dva. Jednu z nejdůležitějších vedlejších rolí, dr. Venkata Kapoora, si zahrál Chiwetel Ejiofor, kterého známe jako zvláštního agenta Aliance z filmu Serenity navazujícího na Firefly. A hlavně – scénář Marťana napsal Drew Goddard, dlouholetý spolupracovník tvůrce Firefly Josse Whedona, scenárista několika epizod Buffy a Angela, režisér Chaty v horách, kterou napsal společně s Whedonem, a představitel „falešného Thomase Jeffersona“ z Dr. Horribla.
Film má velice sympatickou propagační kampaň, která připomíná spíše volnou sérii lahůdkových bonusů. Kromě traileru si můžete přehrát i představení posádky, perfektní psychologické rozhovory s posádkou, vědecký rozbor mise Ares 3 letící k Marsu a video z výcviku hlavního hrdiny.

13. 09. 2015 | kernel32

Přidat komentářVítejte na českých stránkách o sci-fi seriálu Firefly a jeho volném pokračování, celovečerním filmu Serenity. Více...

» E-shop Trička ze seriálů má v nabídce trička Firefly.

» Chystá se oficiální MMORPG hra Firefly Online. Své role si v ní zreprízuje všech devět hlavních herců z původního seriálu.

» V roce 2014 vyšel nový komiks Serenity: Leaves on the Wind, navazující na film.

» Nepřehlédněte román Stevena Brusta Firefly: My Own Kind of Freedom.

» Na konci roku 2010 vyšel oficiální komiks “Serenity The Shepherd’s Tale“ o minulosti pastora Booka.Website established by Milan "kernel32" Pohl, designed by Maruxs, copyright info.